Запізнення на роботу – правила трудової дисципліни

Запізнення на роботу співробітників – один з основних випадків порушення трудової дисципліни, порядок і правила дотримання, якій закріплені в локальних актах компанії. Така ситуація не є рідкісним явищем для великих фірм і передбачає собою накладення покарання на працівника, при цьому роботодавець має право не враховувати причину і час запізнення. Винесення дисциплінарного стягнення правомірно, навіть якщо працівник затримався на 5 хвилин.

Запізнення на роботу: система адміністративного впливу на співробітника

Існує різні види стягнень, найбільш оптимальними варіантами при запізненні, вважається – догану і зауваження. І хоча чинним законодавством передбачено право звільнення за прогул, варто пам’ятати що прогул – це одноразове запізнення на роботу понад чотири години.
Керівництвом компанії враховується причина несвоєчасного появи співробітника на роботі і приймається відповідне рішення, зайва строгість може зіграти в «злий жарт». При звільненні працівника за запізнення на роботу, сформувалася судова практика на користь звільнених, про що свідчать часті випадки відновлення на роботу, суддя, оцінюючи тяжкість проступку, може визнати причину відсутності поважної.

Опоздание на работу

Процедура документарного оформлення проступку

Запізнення на роботу

1. Збір підтверджуючих даних. Запізнення на роботу повинно супроводжуватися доказом (доповідна записка безпосереднього керівника запізнився співробітника, відеозапис з зовнішніх камер, табель обліку і дані електронної пропускної системи).
2. Письмове пояснення надається співробітником на вимогу керівника, в разі відмови, складається акт.
3. Видається розпорядчий акт про покарання.
Запізнення на роботу співробітників зустрічаються в кожної компанії, при грамотних діях керівництва та своєчасному припиненні порушників трудової дисципліни порядок відновлюється і надалі не вимагає постійного контролю з боку адміністрації.

Інша справа, коли часті запізнення стають «головним болем» роботодавця, а не працівників. При цьому строга система штрафів і «показові звільнення» не показують результатів. Спробуємо розібратися в причинах масових прогулів.

Масове запізнення на роботу: в чому причини і як виправити?

Більшості співробітників не приносить задоволення несвоєчасне прихід на роботу і причини масового відсутності команди вже виражаються не тільки в самодисципліни окремих співробітників. Основних факторів, які впливають на запізнення на роботу – є місце розташування офісу.
Неправильна транспортна розв’язка, відсутність прямих маршрутів громадського транспорту і метро значно збільшують час на те, щоб дістатися до роботи в належний час. Щоденні пробки і тривала дорога стають справжніми тортурами і значно знижують якість, продуктивність і командний дух фірми.
Вихід в такій ситуації досить простий – орендувати новий офіс. Можливість зручного розташування і організація грамотної робочої обстановки дозволить підвищити ефективність роботи компанії в кілька разів.

Запізнення на роботу

Зробіть свої офіси доступними для професіоналів разом з Anthill Space, зв’яжіться з нами, і ми підберемо оптимальні варіанти оренди!