Топ 5 порад для очей при роботі з комп’ютером

Втома очей – топ проблема, якщо ти кожен день працюєш за комп’ютером, а перерви не обходяться без смартфона. Напруга ока є серйозною проблемою і доставляє особливий дискомфорт. Співробітники офісів знаходиться, приблизно 7 годин на добу, за комп’ютером не відриваючи очей від монітора. Більшість не обмежуються цими термінами, так як використовують гаджети будинку. Як залишатися здоровим, працюючи за комп’ютером?

Ознаки напруги ока


Симптоми КЗС (Комп’ютерний зоровий синдром):
– Головні болі

– Втрата здатності фокусуватися

– Печіння в очах

– Втома очей

– Почервоніння очей

– Двоїння в очах

– Сіпання очей

– Нечіткий зір

– Біль у шиї і плечах

очей

Втім, напруга ока не представляється самою важкою задачею. Люди щохвилини не знають, що ця ознака можливо свідчила про астигматизм або далекозорість. Головна проблема зараз в тому, що люди халатно ставляться до перевірки зору. Статистика показують, що тільки чверть (до 23%) дорослих контролюють свій зір кожні чотири – п’ять років, а всього лише 8% здійснюють це ще рідше. Стабільно раз на рік рекомендується проходити огляд очей, якщо ви маєте вище перераховані симптоми, то це потрібно робити частіше.

5 порад для очей при роботі з комп’ютером

1. Рабоче місце. Перше на що потрібно звернути увагу – це своє робоче місце. Проміжок між оком і монітором має становити не менше 40 см. Близька відстань змушує напруження очних м’язів. Дивитися прямо на екран не рекомендується, кут огляду монітор повинен знаходитися трохи нижче.

2. Світло. Виключений світло і робота по ночах, подвійний удар для очей. Світлий екран на тлі темряви піддає сильному навантаженню зоровий апарат. Як наслідок постійного напруження, розрив дрібних капілярів, що в свою чергу спричинить погіршення зору. Світло повинен бути приглушеним, але не занадто тьмяним, щоб добре проглядалися всі деталі техніки. Також не забувай про можливість регулювати яскравість екрану. Більше можеш дізнатися в статті “Як світло впливає на продуктивність”.

3. Вітаміни. Вітамін E і вітамін C необхідні для підтримки зволоження очей і уповільнення старіння. Вітамін D покращує природне зір і ясність. Якщо ваші очі дуже чутливі до світла, це може означати, що вам не вистачає вітаміну В2. Також в разі застуди подумайте про прийом омега-3 кислот, які запобігають висиханню очей, і регулюють тиск в очах, що викликає втому і напругу.

4. Повітря.Регулярно провітрюйте кімнату і зволожуйте повітря в ній. Це запобіжить не тільки сухість і втому очей, але також головні болі і загальну втому тіла. Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Навіть якщо погода погана, варто провести хоча б годину поза офісом.

5. Правило 20-20-20. Правило це просте – на кожні 20 хвилин, які ви проводите, дивлячись в екран, приділяється 20 секунд, коли ви дивитеся на точку в 20 футів від себе. Цю методику придумав каліфорнійський оптометрист Джеффрі Еншел. Виглянь у вікно і сконцентруйся на що стоїть дереві або ліхтарі, якщо це здійснити неможливо, то просто закрий очі на 20 секунд, за цей час м’язи повністю повинні розслабиться. Також можеш разом з правилом 20-20-20 придбати ще одну корисну звичку, а саме пити воду або зелений чай. Так ти поповниш водний баланс в організмі. А в зеленому чаї містяться антиоксиданти катехіни, які допомагають очам виробляти сльози, перешкоджаючи пересихання.