Втома очей – топ проблема, якщо ти кожен день працюєш за комп’ютером, а перерви не обходяться без смартфона. Напруга ока є серйозною проблемою і доставляє особливий дискомфорт. Співробітники офісів знаходиться, приблизно 7 годин на добу, за комп’ютером не відриваючи очей від монітора. Більшість не обмежуються цими термінами, так як використовують гаджети будинку. Як залишатися здоровим, працюючи за комп’ютером?
Ознаки напруги ока
– Головні болі
– Втрата здатності фокусуватися
– Печіння в очах
– Втома очей
– Почервоніння очей
– Двоїння в очах
– Сіпання очей
– Нечіткий зір
– Біль у шиї і плечах
Втім, напруга ока не представляється самою важкою задачею. Люди щохвилини не знають, що ця ознака можливо свідчила про астигматизм або далекозорість. Головна проблема зараз в тому, що люди халатно ставляться до перевірки зору. Статистика показують, що тільки чверть (до 23%) дорослих контролюють свій зір кожні чотири – п’ять років, а всього лише 8% здійснюють це ще рідше. Стабільно раз на рік рекомендується проходити огляд очей, якщо ви маєте вище перераховані симптоми, то це потрібно робити частіше.
5 порад для очей при роботі з комп’ютером
1. Рабоче місце. Перше на що потрібно звернути увагу – це своє робоче місце. Проміжок між оком і монітором має становити не менше 40 см. Близька відстань змушує напруження очних м’язів. Дивитися прямо на екран не рекомендується, кут огляду монітор повинен знаходитися трохи нижче.
2. Світло. Виключений світло і робота по ночах, подвійний удар для очей. Світлий екран на тлі темряви піддає сильному навантаженню зоровий апарат. Як наслідок постійного напруження, розрив дрібних капілярів, що в свою чергу спричинить погіршення зору. Світло повинен бути приглушеним, але не занадто тьмяним, щоб добре проглядалися всі деталі техніки. Також не забувай про можливість регулювати яскравість екрану. Більше можеш дізнатися в статті “Як світло впливає на продуктивність”.
3. Вітаміни. Вітамін E і вітамін C необхідні для підтримки зволоження очей і уповільнення старіння. Вітамін D покращує природне зір і ясність. Якщо ваші очі дуже чутливі до світла, це може означати, що вам не вистачає вітаміну В2. Також в разі застуди подумайте про прийом омега-3 кислот, які запобігають висиханню очей, і регулюють тиск в очах, що викликає втому і напругу.
4. Повітря.Регулярно провітрюйте кімнату і зволожуйте повітря в ній. Це запобіжить не тільки сухість і втому очей, але також головні болі і загальну втому тіла. Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Навіть якщо погода погана, варто провести хоча б годину поза офісом.
5. Правило 20-20-20. Правило це просте – на кожні 20 хвилин, які ви проводите, дивлячись в екран, приділяється 20 секунд, коли ви дивитеся на точку в 20 футів від себе. Цю методику придумав каліфорнійський оптометрист Джеффрі Еншел. Виглянь у вікно і сконцентруйся на що стоїть дереві або ліхтарі, якщо це здійснити неможливо, то просто закрий очі на 20 секунд, за цей час м’язи повністю повинні розслабиться. Також можеш разом з правилом 20-20-20 придбати ще одну корисну звичку, а саме пити воду або зелений чай. Так ти поповниш водний баланс в організмі. А в зеленому чаї містяться антиоксиданти катехіни, які допомагають очам виробляти сльози, перешкоджаючи пересихання.