Що таке опен спейс в офісі?
Часто коворкінг організовують за принципами «open space». Під опен спейс в коворкінг увазі організацію робочого простору на єдиної відкритому майданчику, де відсутні стіни. Знаходження в такому приміщенні покращує комунікацію між людьми, зближує і об’єднує їх.
Для зонування робочих місць використовують невисокі перегородки. Вони не перешкоджають спілкуванню, але дають відчуття самоти.
Співробітники журналу Fast Company рекомендують створити «ефект бібліотеки» – прибрати між працівниками перегородки. Методика протестована редакцією в декількох офісах. Вона позитивно вплинула на робочу атмосферу – в приміщеннях стало тихіше. Це пояснюється так: якщо співробітник захоче поговорити по телефону або зайнятися марними справами, у відкритому просторі він утримається від цього. Йому ніяково шуміти і байдикувати, коли навколишні трудяться.Ідеально, якщо в коворкінг облаштовані додаткові зони:
кухні – тут відвідувачі можуть зробити чай, кава, розігріти їжу, швидко перекусити;
окрема ізольована кімната – закрите приміщення, щоб побути в тиші;
ігрова кімната – тут трудящі відпочинуть від роботи. Це може бути кімната для ігор в шашки, дартс, пінг-понг – залежить від бюджету і загальної площі приміщення.
Основні плюси опен спейса
Головна перевага роботи в коворкінгу типу опен спейс – можливість спілкуватися. Особливо це корисно фрілансерам, яким часто не вистачає спілкування вживу. Тут заводять корисні ділові знайомства, знаходять цікавих, близьких за світоглядом людей, обмінюються професійним досвідом. За перебування в коворкінг потрібно платити, тому люди намагаються провести час максимально продуктивно і не захоплюватися побутовими бесідами.
Якщо опенспейс в коворкінгу використовує невелика компанія, це позитивно відбивається на її діяльності.
Серед плюсів варто виділити наступні:
Висока швидкість комунікації.
Не потрібно витрачати час на ходіння по кабінетах. Досить зробити кілька кроків або покататися на стільці, щоб переговорити з колегами. Це прискорює процес обміну інформацією, економить час, допомагає оперативно вирішувати робочі питання.
Можливість вести спостереження і контроль.
Присутні бачать, чим займаються інші учасники: працюють або відволікаються на соцмережі, перекушування, комп’ютерні ігри. Відчуття, що за вами спостерігають, дисциплінує. В коворкінгу з плануванням опенспейс начальнику простіше контролювати роботу співробітників. Він бачить, скільки часу працівник витрачає на обговорення, рішення робочих завдань, перерви, як спілкується з колегами, відволікається на сторонні справи. Це допомагає своєчасно виявити проблеми в робочих процесах і врегулювати їх.
Відкритість і згуртованість.
Коворкінг відкритого типу підходить для маленьких організацій. В обговорення проблем і «мозкові штурми» занурена вся команда. Співробітники знають мети компанії, мають уявлення про її поточний стан і перспективи, вносять свій вклад в розвиток організації. Це зміцнює корпоративний дух.
Менше пліток.
У робочий час співробітники не будуть перемивати кісточки колегам і керівництву, присутнім поблизу. Це зменшує кількість конфліктних ситуацій і підтримує психологічно сприятливий клімат в колективі.