Коворкінг як новий тренд

Коворкінг – інструмент для бізнесу чи модний тренд?

Коворкінг – це якісно облаштований простір для тих, хто займається фрілансом, працює віддалено, управляє стартапами або веде традиційний бізнес. Американський інженер-програміст Brad Neuberg з Сан-Франциско в 2005 р вперше задумав організувати новий тип простору або колективний офіс (co-working space), в якому збиралися люди різних професій, поглядів, інтересів для простого спілкування , ведення діяльності та ін.
Головні переваги коворкінгу – це комфортна робоча атмосфера, спільнота і net-working (нові бізнес-контакти, постійний обмін досвідом / ідеями), взаємодопомога / прискорення проектів (збір команди під великий проект здійснити набагато простіше), професійний розвиток, менше сидячої роботи, ніж в звичайному офісі, повна свобода дій.
Коворкінг як новий тренд

У чому суть коворкінгу ?

Перебуваючи в т.зв. collaboration working centre (центрі спільної роботи), людина користується всім необхідним, що надається йому для зручної діяльності: інтернетом, меблями, можливістю безкоштовного чаю / кави в спеціальному місці, без dress-коду і чітко встановленого часу, які вводяться в звичайному офісі.
Офис

Що привело до утворення коворкінг, як нової форми бізнесу?

Поява незалежних фахівців або (як то кажуть ) фрілансерів, стрімкий розвиток новітніх інформаційних технологій, що дозволяють людям бути більш мобільними – в результаті традиційна схема роботи в офісі стала поступатися більш новим формам організації праці.

Різновид коворкінгів

З огляду на різні професії, інтереси і т.д., центри спільної діяльності мають різні дизайни інтер’єру, розміри і діляться на наступні типи:

– спеціалізовані, які обладнані переговорними кімнатами , залами для конференції, навчальними приміщеннями – використовуються програмістами, інженерами, копирайтерами, представниками ЗМІ та ін .;
– творчі – це приміщення з яскраво-вираженим, незвичайним інтер’єром, для живопису;

Коворкінг як новий тренд
Коворкінг як новий тренд
– комплексні, які обладнані для майстер-класів, міні-випуску товарів – столяри, швачки і т.п .;
– дитячі;
– тайм-кафе – тут можуть відпочивати, працювати, займатися творчістю, найчастішими відвідувачами є студенти, фрілансери.

Офіс в коворкінгу – це вже норма, а не просто тренд

Зручності оренди таких коворкінг для багатьох компаній очевидні – реалізація невеликих проектів терміном кілька місяців (мінімум витрат), розміщення своїх представництв, використання в якості тимчасового офісу, виведення відділів бізнес-маркетингу або IT-фахівців в комфортні для них умови.

Недоліки коворкінгу

Серед мінусів у коворкінгу можна виділити наступні:

– постійна зміна людей (не для всіх, хто виконує роботу, такий тип офісу підходить);
– труднощі при зберіганні інформації;
– витрати на організацію робочого простору присутні, але вони не дуже великі.

Незважаючи на мінуси, популярність коворкінгу в світі продовжує стрімко зростати.

Антхилл спейс

Хочеш зростати разом з нами? Не гай часу і приходь на тестовий день.