Як впливає комфортне робоче місце на продуктивність

Грамотно організоване робоче місце є найважливішим фактором продуктивності роботи. Крім надання якісних умов в плані забезпечення технікою, саме фактор робочого місця має істотний вплив на стан і мотивацію працівника. Розберемося, які саме чинники будуть найбільш важливими в цьому питанні.

Чому це важливо?

Робоче місце має ключове значення в продуктивності праці. За даними найбільшого порталу з працевлаштування Head Hunter, проведені дослідження показали, що практично 90% респондентів прямо пов’язують продуктивність роботи з якістю організації робочого місця.
Практично половина опитаних вказала, що грамотно організоване робоче місце не тільки сприяє максимальної концентрації на завданнях, а й підвищує настрій, оскільки люди вважають, що комфортні умови є результатом позитивного ставлення керівництва компанії до своїх співробітників.

Як впливає комфортне робоче місце на продуктивність

Критерії впливу робочого місця на продуктивність

Як впливає комфортне робоче місце на продуктивність
Відзначимо найважливіші фактори, які впливають на продуктивність роботи співробітників:
• Ергономічний комфорт (зручне крісло, меблі, швидкий доступ до необхідних деталей);
• Хороший рівень освітлення і оптимальний температурний режим;
• Відсутність зовнішніх подразників, шуму;
• Наявність зони відпочинку, свіжої води, кави, снеків і іншого.
Грамотно організоване робоче місце є комплексним питанням, тобто сукупністю факторів зручності, а не наявністю одного з них. Важливим фактором, крім наведених, є свобода офісного простору.

Офісна свобода виражається в достатньому обсязі особистого робочого місця (ніхто не заважає і не сидить поруч), при наявності можливості комунікації (концепція Openspace).
Робоче місце має мотивувати до виконання поставлених завдань, але в будь-якому випадку робочий простір має передбачати також можливість для відпочинку. Якщо говорити про загальні форматах, то сучасний офіс повинен бути організований таким чином, щоб працівник мав можливість деякий час відпочити, наприклад в лаунж-зоні. Подібний підхід вже давно реалізований в таких провідних корпораціях, як, наприклад, Google или Facebook.

Як впливає комфортне робоче місце на продуктивність

Чим краще умови, тим вище продуктивність

На щастя сучасні концепції співпраці вже давно відійшли від застарілих форм буквальною «експлуатації» робочої сили. Зараз співробітників мотивують до продуктивної роботи, створюючи для них не тільки вигідні умови по оплаті треба, а й комфортні робочі місця. Доведено, що саме самостійно мотивований працівник приносить користь в кілька разів більшу, ніж працівник, який працює в поганих умовах і з примусу.
Створення зручного робочого місця повинно бути одним з головних пріоритетів роботодавця. Зараз існує дуже вигідна концепція Openscpace, яка з кожним роком завойовує все більшу і більшу популярність. Швидше за все, такий формат стане вибором майбутнього покоління вільних, але відповідальних працівників.

Як впливає комфортне робоче місце на продуктивність

Покращуй свою продуктивність з Anthill Space, ми допоможемо знайти твоє комфортне робоче місце!