Як розвантажить своє тіло від напруги на сидячій роботі

Шкода сидячої роботи

Сидяча робота – це, на жаль, не лише зручно, а й шкідливо для здоров’я. Недоліки малорухливого життя починають помічати навіть молоді люди. За неправильної організації робочого процесу вже після 30 років починаються проблеми з хребтом, який не дозволяє повноцінно працювати. При зниженні фізичної активності погіршується кровообіг та обмін речовин. Збільшується ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи, атеросклерозу, остеохондрозу. Страждає також загальне самопочуття організму. З’являються часті головний біль, втома, дратівливість, перепади настрою, знижується продуктивність.

Як позбутися напруги при сидячій роботі?


Щоб знизити навантаження під час сидячої роботи, потрібно виконувати кілька простих правил:

• робіть перерви;

• щогодини хоча б на кілька хвилин потрібно вставати з робочого місця – корисно навіть прогулятися до кулера за водою або склянкою кави;

• 30 хвилин на відпочинок.

Після обідньої перерви влаштуйте собі відпочинок – півгодини лежачи допоможуть розслабитись, відновити сили, зняти напругу. Якщо працюючим віддалено не проблема прилягти на улюблений диван, то в офісі таких умов немає. А ось ті, хто відвідує коворкінги можуть відпочити у зручних кріслах або сліп-капсулах. Все це є у спеціально обладнаній зоні відпочинку. Також про зони відпочинку в коворкінгу ти можеш прочитати в статті.

Сидяча робота

Вправи

Зняти напругу допоможуть нескладні вправи зі шкільної програми.
Нахили шиї вліво-вправо, вперед-назад – відмінна профілактика шийного остеохондрозу, від якого часто страждають офісні працівники.
“Човник” – відведіть руки за спину, зімкніть їх разом, потім піднімайте вгору. Щоб відчути полегшення, достатньо 5-10 підходів.

Ходьба пішки

Сидяча робота, від наслідків яких страждають віддалені співробітники, які працюють удома. Вимкнув ноутбук, підвівся зі столу – твій робочий день завершено. Жодної фізичної активності. А ось у тих, хто відвідує коворкінг, є чудова нагода після робочого дня прогулятися (хоча б до авто чи зупинки).


Сидяча робота

Заняття спортом

Займайтеся спортом – регулярні тренування допоможуть підтримувати тонус м’язів живота, спини, шиї. Фітнес, плавання, йога однаково корисні. Щоб розпочати заняття багатьом потрібна підтримка. У коворкінг приходить багато цікавих молодих людей. Можливо, серед них знайдете однодумців для занять спортом.

Працюйте за графіком

Нерідко фрілансери страждають тим, що працюють позаурочно, нерідко дотягуючи до дедлайну. Навантаження на організм доводиться колосальне. Якщо вам складно правильно організувати свій робочий день – приходьте в коворкінг! Сама ситуація тут стимулює до продуктивної роботи. Ви зауважите, що за 8 годин можете встигати більше, ніж удома, постійно відволікаючись на сторонні справи.

У коворкінгу Anthill Space створені всі умови для комфортної та продуктивної роботи!