Коворкінг: вигода для малого та середнього бізнесу

Одна зі складнощів, з якою може зіткнутися підприємець-початківець, пов’язана з організацією повноцінного робочого місця для максимально ефективної діяльності. Відсутність фінансової можливості орендувати великий та розкішний офіс у центральному районі, а також закуповувати необхідне обладнання змушує власників шукати більш гнучкі рішення для свого проекту. Ідеальним форматом організації праці в такому разі є коворкінг. Така модель актуальна в Україні завдяки безлічі переваг: зручне робоче місце, економія коштів, гнучкий графік та багато інших. ін

коворкінг

Причини популярності коворкінг-центрів

Форму організації робочого простору вперше було впроваджено 10 років тому. Автором ідеї став молодий американець .. Бред Нюберг, програміст за фахом. З розвитком цього напряму покращувалися умови роботи для клієнтів: для відвідувачів, які користувалися послугами коворкінгу, надавалось безліч додаткових можливостей.
Загальне робоче місце є альтернативою традиційному офісу завдяки наявності таких зручностей:

  • мінімальні фінансові зобов’язання;
  • гнучкі умови договору (зміна графіка відповідно до потреб користувачів);
  • доступ до багатьох інструментів та ресурсів;
  • поєднання творчого та водночас високопродуктивного робочого середовища.

Ще одна перевага коворкінгу – можливість налагоджувати ділові відносини, а також знаходити нових партнерів та співробітників для свого підприємства.

Які послуги надають коворкінги?

Власники можуть скористатися такими перевагами:

  1. Обладнане робоче місце. Приміщення має всю необхідну офісну оргтехніку. В орендну плату також можуть входити витратні матеріали: чорнило, папір для принтера та багато іншого приладдя.

  2. Оренда різних типів приміщень. У коворкінгах можна проводити семінари, рекламні презентації, вебінари та багато інших заходів. Конференц-зала та інші кімнати для проведення зустрічей можуть орендувати також іноземні організації, які не мають представництв у місті.


  3. Надання дитячої кімнати. Дитина може залишатися під наглядом вихователів або аніматорів, доки батьки працюють. Послуга неймовірно популярна у Європі серед батьків-фрілансерів, які не мають можливості влаштуватися на повну ставку.

  4. Послуги експертів та спеціалістів у різних галузях. Для малих та середніх підприємств є можливість додатково скористатися бухгалтерськими чи юридичними послугами, що дозволяє заощадити час та значну суму витрат. Співпраця з професіоналами допоможе покращити вашу бізнес-стратегію.

  5. Додаткові послуги. Крім кухні, зони відпочинку такімнат для перемовин, коворкінг може надавати інші зручності для клієнтів: душові, пральні, тренажерний зал та багато іншого. Це далеко не повний список.

Оренда приміщення

Коворкінг дає потужний поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу. Послуга мінімізує перелік проблем, з якими стикається практично кожна компанія: висока орендна плата, обмежений простір, відсутність обладнання та ін. Вартість послуги залежить від кількох умов: час оренди, тип приміщення, потреби клієнта та багато інших факторів.