Відкриття перших сліпінг-капсул
Перші сліпінг-капсули, які забезпечували відпочинок діловим людям і мандрівникам в галасливих містах Японії, були розроблені компанією KOTOBUKI в 1979 році. Вони стали предметом численних статей і репортажів. Одна з головних переваг пристроїв – економія місця і коштів, що має велике значення для японців.
У цих номерах є все необхідне для приємного і розслабляючого відпочинку, щоб набратися сил перед новим робочим днем. Перші капсули для сну використовувалися туристами, хто запізнився на останній потяг, бізнесменами, які пізно лягали спати, місцевими мандрівниками. Пізніше компанія KOTOBUKI була об’єднана з британською фірмою Audience Systems, щоб пропонувати продукт на європейському ринку.
Застосування в Європі
Весь світ був зацікавлений такими продуктами. Вперше в Європі крихітні номери стали застосовуватися в аеропортах (з Парижа до Москви і Бангкок), а потім в таких містах, як в Сінгапур, Сеул або Мумбаї. Мілан – перше італійське місто, яке стало використовувати сліпінг-капсули, щоб будь-який бажаючий міг насолодитися якісним відпочинком.
Компанія KOTOBUKI встановила більше 60000 таких пристроїв по всьому світу (в готелях та інших приміщеннях).
Японські капсули мають безліч переваг: забезпечують триразове збільшення доходів як для готелів, так і бізнес-центрів, а також є оптимальним варіантом для мандрівників і фрілансерів з обмеженим бюджетом. Зростаюча тенденція пояснюється багатьма факторами:
1. Багато експертів стверджують, що денний сон насправді збільшує продуктивність, а не обмежує її. До того ж, безліч досліджень підтверджують той факт, що більшість офісних працівників не висипається на належному рівні. Кращий і самий ефективний спосіб подолати перевтома в середині дня і набратися сил для роботи, – це подрімати.
2. Сліпінг-капсули також підходять співробітникам, які зазнають труднощів з тим, щоб дістатися на роботу.
Міні-приміщення можна встановлювати на будь-якому робочому місці. Пристрої є ідеальними для співробітників, яким необхідно спати між змінами (медичні працівники, водії тощо.). В інших галузях, наприклад, в юриспруденції або в банківській справі, де людям може знадобитися працювати довгі години для завершення угоди або проекту, є сенс надавати співробітникам якісні приміщення для сну.
Сьогодні коворкінги готові запропонувати незліченні зручності для клієнтів, щоб підвищити якість їх роботи: використання конференц-залов , переговорних кімнат, високошвидкісний бездротовий інтернет, ігрові кімнати, доступ в тренажерний зал, а також зручні міні-кімнати для сну, де можна відновити сили протягом робочого дня.