Не вистачає мотивації при роботі в офісі?
Хто б що не говорив, а офісні працівники щодня стикаються з безліччю труднощів, виконуючи свої обов’язки. Постійно переживаючи і випробовуючи різні види стресів, будь-яка людина може емоційно вигоріти і втратити бажання чимось займатися, саме з цим і пов’язана проблема втрати мотивації працювати. Якщо ви опинилися в такій ситуації, то ви напевно задаєтесь питанням: а як же підвищити свою продуктивність в офісі? Як повернути собі колишній настрій?
Способи поліпшити продуктивність в офісі
З чого слід почати? Мабуть, з атмосфери навколо. Зазвичай, ви нікуди не зможете дітися від настирливих колег, або від настирливого начальника, якщо такі є. Але потрібно вміти абстрагуватися навіть в такій напруженій обстановці.
Зверніть увагу на своє робоче місце. Вам напевно хотілося б щоранку приходити на роботу, і сидіти за чистим, прибраним столом, в приємній обстановці. Не забувайте наводити порядок, не захаращувати свій робочий стіл. Щоб бути продуктивним, ваше робоче місце повинне виглядати відповідним чином.
З цим розібралися, далі слід задуматися про графік. Кожна вимушена перерва вбиває вашу продуктивність. Ви повинні строго знати, скільки часу ви працюєте, а скільки відпочиваєте. Також варто домовитися з колегами, в яких ситуаціях вас можна відірвати від справ, а в яких не можна. Краще не відволікатися на телефонні дзвінки, якщо ситуація не надзвичайна. На час роботи спробуйте забути про соціальні мережі або листування, так як час за ними летить непомітно, і на “5 хвилинок” задивившись в телефон, ви ризикуєте відволіктися і втратити півгодини робочого часу.
Але під час обідньої перерви постарайтеся якомога краще відпочити: прогуляйтеся, перекусіть здоровою, поживною їжею, поспілкуйтеся з приємними вам людьми, і не доробляти під час свого законного відпочинку робочі справи.
Наступним дієвим способом примножити продуктивність в офісі буде встановлення жорстких часових рамок.
Вважається, що людина може концентруватися на вирішенні однієї задачі протягом 90-120 хвилин. Після цього потрібна перерва в 15-20 хвилин, щоб вже з новими силами взятися за вирішення наступного завдання. Таким чином, доречно буде розділити робочий час на 90-хвилинні відрізки. Простим, але несподіваним способом також буде відключити повідомлення на телефоні і комп’ютері – так ви будете значно менше відволікатися і працювати в більш спокійній обстановці.
Ще один дієвий спосіб для людей, захоплених літературою: на сьогоднішній день існує багато різних методик і програм по збільшенню особистої ефективності роботи. Звичайно, вам буде потрібно час, щоб їх вивчити, але хороша книга завжди того варто, до того ж, в майбутньому ви зможете застосувати свої знання на практиці і ваша робота стане не тільки ефективніше, але і буде приносити вам більше задоволення. Тут можна порадити такі твори, як “Заробляючи розумом” Томаса Дейвенпорт або ж методику Девіда Аллена “з доведення справ до кінця”.
Як бачите, зробити свою роботу більш ефективною не так вже й важко. Потрібно всього лише чітко усвідомлювати свої цілі і приділяти всю свою увагу поставленому завданню.